Kære medlemmer,

For at undgå tvivlsspørgsmål omkring spilleform og tilmelding til de 3 matcher der afholdes i uge 37 så kommer der herunder uddybende beskrivelse

Alle indbetalinger går ubeskåret til Børne Cancerfonden

Makker match mandag den 13. september

Turneringen bliver afholdt hele dagen igennem, så når du og din makker har tilmeldt jer så booker i selv en tid i GolfBox, det kræves dog at man som minimum har en markør altså 3. Mand med hvis I man kan finde et andet makkerpar der vil spille matchen sammen med jer. Spilleform er Fourball Bestball med fuld spillerhcp. Beløbet er 250 pr par.

Link til tilmelding – klik her

Individuel Match om onsdagen den 15. september

Turneringen afvikles løbende igennem dagen på samme vis som Makker match og her kræver det også at du har en markør med dig på runden. Her spilles stableford med fuld spillerhcp.

Link til tilmelding – klik her

Finale match afholdes lørdag den 18. september

Turneringen afvikles med gunstart kl 10:00 og efterfølgende er der spisning, derfor også den højere pris i forhold til onsdagens individuelle turnering.

Jeg håber at det har givet svar på nogle af de spørgsmål du måtte have og jeg håber at se dig og dine venner i Kolding Golf Club i uge 37

Link til tilmelding – klik her

 

Sponsorpræmier:
Formålet med Golf vs. Cancer er at vi i KGC får indsamlet så mange penge til formålet som muligt. Og da vi gerne vil have fine præmier at spille om modtager vi gerne donationer i form af gaver som kan benyttes til præmier i turneringerne.
Præmier der doneres kan afleveres til sekretariatet.

 

Såfremt der skulle være yderligere spørgsmål så kontakt undertegnede på telefon 22344250

Med venlig hilsen

Anders Vestergaard
Turneringsansvarlig for Cancerugen
Kolding Golf Club