Udvalg

I Kolding Golf Club har vi en række stærke udvalg, der står for alt fra planlægning og afvikling af turneringer til tiltag på banen og tiltrækning og fastholdelse af nye medlemmer.

Hvis du er interesseret i at blive en del af et af udvalgene, så tag kontakt til de pågældende udvalgsformand.

Bladudvalg

Frank Cilius

Redaktør
Mail: dengodehistorie@kgc.dk
Tlf. nr.:22330053

Søren Langager

Bestyrelseskontakt
Mail:s.langager@mail.dk
Tlf. nr.: 61699883

Klublivsudvalg

Eva Karlsen

Formand
Mail:evaekarlsen@gmail.com
Tlf. nr.:60439959

Søren Langager

Medlem
Mail:s.langager@mail.dk
Tlf. nr.: 61699883

Annie Kongsted Christiansen

Medlem
ajkongchrist@outlook.dk
Tlf. 30532593

Bente Kjaer 

Medlem
mail: ventekjaerkolding@gmail.com

Miljø- og Bæredygtighedsudvalget

Peter Worck Nielsen

Formand
Mail: peter.worck@bureauveritas.com
Tlf. nr.: 22506708

Kurt Hansen

Bestyrelseskontakt
Mail: ritakurt99@gmail.com
Tlf. nr.: 40975859

Jens Elvang-Gøransson

Golfmanager
Mail: manager@kgc.dk
Tlf. nr.: 51955097

Baneservice

Flemming Gerson

Formand og bestyrelseskontakt
Mail: flemming@gersonunits.dk
Tlf. nr.: 40339160

Aage Ramsgaard

Medlem
Mail: rams@post9.tele.dk
Tlf. nr.: 26169400

Fritz Nielsen

Medlem
Mail: fni39@outlook.dk
Tlf. nr.: 22181035

Jette Svane

Medlem
Mail: svanejette@mail.dk
Tlf. nr.: 41274623

Kurt Simonsen

Medlem
Mail: sinnesvej@gmail.com
Tlf. nr.: 2262 9074

Ole Buch Madsen

Medlem
Mail: buchmadsen@godmail.dk
Tlf. nr.: 40535068

Ove Holm Hansen

Medlem
Mail: ohh1@outlook.dk
Tlf. nr.: 60741017

Johnny Bejerholm

Medlem
Mail: fambejerholm@msn.com
Tlf. nr.: 61419206

Peter Frisk

Medlem
Mail: pf@dinforsikringsmaegler.dk
Tlf. nr.: 53761313

Per Hartvig

Medlem
Mail: perhartvig@hotmail.com
Tlf. nr.: 28356666

Keld Venø

Medlem
Mail: keldvenoe@gmail.com
Tlf. nr.: 42532359

Regel- og Ordensudvalget

Niels Holgersson

Formand
Mail: nielsholgersson@profibermail.dk
Tlf. nr.: 22455002

Ole Seistrup

Medlem
Mail: olesei77@gmail.com
Tlf. nr.: 24219802

Bengt Burkal

Medlem
Mail: bengt.burkal@mail.dk
Tlf. nr.: 60194100

Lars Bolet

Medlem
Mail: bolet@adslhome.dk
Tlf. nr.: 51184855

Bjarne Brønning Nørlem 

Bestyrelseskontakt
Tlf. nr. 40176434
Mail: bjarnenorlem@gmail.com

Handicapudvalget

Info om WHS systemet
GOLFBOX vejledninger

Christian Bruun

Formand
Mail: chr.bruun@mail.dk 
Tlf. nr.: 50406954

Janne Schmidt

Medlem
Mail: jannels47@gmail.com

Søren Bolvig

Medlem
Mail: zbolvig@gmail.com
Tlf. nr.: 60237878

Marianne Nielsen

Medlem
Mail: majh@waoomail.dk
Tlf. nr.: 21248350

Bjarne Brønning Nørlem 

Bestyrelseskontakt
Tlf. nr. 40176434
Mail: bjarnenorlem@gmail.com

Husudvalget

Ivar Spanggaard

Formand
Mail: ivarspanggaard@gmail.com
Tlf. nr.: 20227807

Thorkild Skoubo

Medlem
Mail: jtskovboe@gmail.com
Tlf. nr.: 29647325

Grethe Gydesen

Medlem
Mail: grethe.gydesen@outlook.dk
Tlf. nr.: 40361192

Ebbe Holst

Medlem
Mail: ebbe.holst@mail.dk
Tlf. nr.: 21727847

Karen Lauridsen

Medlem
Mail: karenlau47@gmail.com
Tlf. nr.: 40973713

Gerda M. Sørensen

Medlem

Inger Ramsgaard

Medlem
Mail: Inger.ramsgaard@gmail.com
Tlf. nr.: 20315189

Kurt Hansen

Bestyrelseskontakt
Mail: ritakurt99@gmail.com
Tlf. nr.: 40975859

Juniorudvalget

Anders Jakobsen

Formand
Mail: Anders.jakobsen@nttdata.com
Tlf. nr.: 25438800

Lars Christiansen

Medlem
Mail: l.christiansenhh@outlook.dk
Tlf. nr.: 31383958

Søren Lindskov Jensen 

Medlem
Mail: sje@stoebes.dk
Tlf. nr.: 53836912

Christina Priisholm

Medlem
Mail: christina@cityinfo.dk
Tlf. nr.: 28298800

Henrik Toft Johansen 

Medlem
Mail: lykkemai.0205@gmail.com
Tlf. nr.: 60396153

Jens Andersen

Bestyrelseskontakt
Mail: jean1135@gmail.com
Tlf. nr.: 71724224

Begynderudvalget

Birthe Bache

Formand
Mail: birthebache22@gmail.com
Tlf.  nr.: 23 71 36 40

Dorit Bay Bloch

Medlem
Mail: dorit.bay@gmail.com
Tlf. nr.: 31100206

Morten Ammitzbøll Hansen

Medlem
Mail: ammitzbollhansen@gmail.com
Tlf. nr.: 40361702

Niels Sterling

Medlem
Mail: sterling@stofanet.dk
Tlf. nr.: 27129995

Lisbeth Vinge

Medlem
Mail: vingelisbeth@gmail.com
Tlf. nr.: 22325155

Søren Langager

Bestyrelseskontakt
Mail:s.langager@mail.dk
Tlf. nr.: 61699883

Lis Møller Eriksen

Medlem
Mail: limepriv@stofanet.dk
Tlf. nr.: 27648086

Turneringsudvalget

Marianne Davidsen

Medlem
Mail: mariannedav@icloud.com
Tlf. nr.: 40 58 19 26

Margit Rahbech                        

Medlem
Mail: margitrahbech@gmail.com
Tlf. nr.: 26 15 91 02

Jørgen Fink

Bestyrelseskontakt
Mail: jfinkkolding@outlook.com
Tlf. nr.: 30948626

Morten Nielsen                         

Medlem
Mail: morten@rm-invest.dk
Tlf. nr.: 22 10 02 02

Læs de Amindelige turneringsbestemmelser

Eliteudvalget

Anders Vestergaard

Medlem
Mail: anders.vestergaard74@gmail.com
Tlf. nr.: 22344250

Navn

Medlem
Mail:
Tlf. nr.: 

Anders Maigaard Paulsen

Medlem
Mail: aul@bdo.dk
Tlf. nr.: 41961792

Bent Jensen 

Medlem

Jørgen Fink

Bestyrelseskontakt
Mail: jfinkkolding@outlook.com
Tlf. nr.: 30948626

Baneudvalget

Elis Kastrup 

Formand
Mail:kastrup@nielsen.mail.dk
Tlf. nr.: 40431914

Jørgen Kjer

Medlem
Mail: jkj@bdo.dk
Tlf. nr.: 40685678

Mogens Georg Nielsen

Medlem
Mail: mgn@privat.dk
Tlf. nr.: 20130466

Mikkel Fredslund

Chefgreenkeeper

Jens Elvang-Gøransson

Golfmanager
Mail: manager@kgc.dk
Tlf. nr.: 51955097

Kurt Hansen

Bestyrelseskontakt
Mail: ritakurt99@gmail.com
Tlf. nr.: 40975859

Sponsorudvalget

Asger Brodde

Formand
Mail: abrodde@icloud.com
Tlf. nr.: 21831122

Bengt Burkal

Mail: bengt.burkal@mail.dk
Tlf. nr.: 60194100

Jens Elvang-Gøransson

Golfmanager
Mail: manager@kgc.dk
Tlf. nr.: 51955097